• bandi.jpg
  • baster.jpg
  • bolek.jpg
  • irys.jpg
  • kajtek.jpg
  • karmel.jpg
  • kobi.jpg
  • nero.jpg
  • pixel.jpg
  • skwarek.jpg

Zostań naszym wirtualnym przyjacielem. Wspomóż nas w niedoli.

 

 

Centrum Edukacji Prozwierzęcej "Profutrzaki"
Bank Millenium
93 1160 2202 0000 0002 9962 4467

Strona dotyczy zwierzaków z gminy Brześć Kujawski, które są porzucane i stają się po prostu bezdomne, bezbronne. Ich los jest w naszych rękach.
Jesteśmy osobami prywatnymi, które nieodpłatnie poświęcają swój czas (i nie tylko), by czerpać radość z pomagania. Współpracujemy z Urzędem Gminy i staramy się, by Punkt Przetrzymań był miejscem bezpiecznym i przyjaznym, by każdy psiak znalazł najlepszy dom. Marzymy o tym, by zerwać psy z łańcuchów, by STERYLIZACJA była czymś oczywistym!


Chcemy pokazywać, uświadamiać i we wszystkich serduszkach tworzyć ścieżki wrażliwości oraz dobrych, pięknych wartości. Chcemy w naszej małej miejscowości, gdzie zwierzęta są różnie traktowane udowodnić, że pies nie musi stać na łańcuchu przy budzie, że warto przywiązać go, ale tylko i wyłącznie do siebie. Pragniemy pokazać, że pies może być członkiem rodziny, towarzyszem, przyjacielem, terapeutą. Pies może pomagać ludziom chorym, niepełnosprawnym, a także może być antidotum na stres, lekiem na smutki i samotność. Marzymy, by takim działaniem zachęcić innych do szanowania zwierząt domowych.

Jeśli chcesz pomóc w jakikolwiek sposób, jeśli myślisz podobnie, zapraszamy!

Nie bądź obojętny, udostępnij album futrzaka, a on będzie Ci bardzo wdzięczny za kolejną szansę na znalezienie domu! 

 

"Decyzja oswojenia niesie w sobie ryzyko łez". - Ryzykuj, płacz, kochaj! Oswoiłeś - nie porzucaj!

Zgodnie z art. 6 ust. 2 "Przez znęcanie się nad zwierzętami należy rozumieć zadawanie albo świadome dopuszczanie do zadawania bólu lub cierpień, a w szczególności:

(...) porzucanie zwierzęcia, a w szczególności psa lub kota, przez właściciela bądź przez inną osobę, pod której opieką zwierzę pozostaje (...)".

„Możemy człowieka ocenić po tym, jak traktuje zwierzęta” Immanuel Kant


Psiaki czekają na nowe domy, ludzi, którzy okażą im serce. Czekają na szansę. W przerażonych oczach można dostrzec resztki nadziei. W bezgłośnym szczekaniu usłyszeć wołanie o pomoc. W drżących ciałkach wyczuć pragnienie bycia czyimś.
One bez nas, ludzi, sobie nie poradzą, taki już ich los. Bądźmy ich głosem, nie zgadzajmy się na cierpienie.

Błagamy NIE PORZUCAJCIE! Nie bądźcie obojętni. Obojętność jest zgodą na zło... Świata nie zmienimy, ale możemy zmienić życie tego jednego istnienia, by radośnie machało ogonkiem.

A my, szalone zwierzolubki, zrobimy wszystko, by odmienić ich los. Socjalizacja, spacery, sesje zdjęciowe, ogłoszenia (portale internetowe, plakaty w gminie, u weterynarzy), dokarmianie, rozpieszczenia smakołykami, wymizianie, wyprzytulanie, zabawa. POMÓŻ NAM POMAGAĆ!

"Stajesz się na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś".  PAMIĘTAJ O TYM!


Bądź odpowiedzialny, bądź człowiekiem, bądź dobry. Niech Twoje dobro leci w świat, mnoży się i wraca z podwojoną siłą. Nie bój się tego, nie bój się być dobrym człowiekiem, nie bój się pomagać bezbronnym. Nie krzywdź. Powiesz "To tylko pies...". Ale ten pies choruje, odczuwa lęk, ból, tęsknotę, radość, głód. On kocha. Czyż nie tak samo jak Ty? Taki pies pozostanie wierny Ci na zawsze, bez względu na to, co zrobisz i kim będziesz. On jako jedyny zostanie przy Tobie do końca. Bez względu na wszystko. Rozumiesz? I nadal uważasz, że "To tylko pies..."?

Kochani Chatolubisie! Uruchomiliśmy kolejną formę pomocy dla naszych futrzaków - Was to nic nie kosztuje, a dla nas jest ogromnym wsparciem. Kliknij w poniższy baner zooplus.pl i pomagaj nam pomagać. Za każde Wasze zamówienie przez baner sklep wypłaci nam %, który zostanie przeznaczony na karmę, leczenie i życie naszych podopiecznych. Dziękujemy!

 

 

Psy 200x300

Pomagają nam:

activ centrum

 

Polub nas na FB