• bandi.jpg
  • baster.jpg
  • bolek.jpg
  • irys.jpg
  • kajtek.jpg
  • karmel.jpg
  • kobi.jpg
  • nero.jpg
  • pixel.jpg
  • skwarek.jpg

Zostań naszym wirtualnym przyjacielem. Wspomóż nas w niedoli.

 

 

Centrum Edukacji Prozwierzęcej "Profutrzaki"
Bank Millenium
93 1160 2202 0000 0002 9962 4467

Osobiście jesteśmy przeciwnikami trzymania psów na łańcuchach. Traktuj te żywe stworzenia tak, jakbyś sam chciał być traktowany!
KLIKAMY W ZDJĘCIA I CZYTAMY!

Mamy XXI wiek. Pies został udomowiony. Jest teraz przyjacielem i członkiem rodziny. Traktuj go więc tak, jak Ty sam chciałbyś być traktowany. Szanuj go i dbaj o niego. Gdy jest Ci zimno - ubierasz się, gdy coś Cię boli, gdy chorujesz - idziesz do lekarza, gdy jesteś głodny - jesz, gdy chce Ci się pić - pijesz, gdy tęsknisz - szukasz bliskości, gdy się boisz - szukasz pomocy... Pies czuje to samo, co Ty, też jego serce bije, a żołądek kurczy się z głodu. I to Ty jesteś za niego odpowiedzialny, Ty musisz być jego głosem, Ty musisz zabrać go do weterynarza, napełnić miskę wodą i jedzeniem, przeganiać samotność, zabezpieczyć przed zimnem i upałami.


Jeśli Twój psiak mieszka na dworze PAMIĘTAJ:

1. Buda musi być ocieplona, najlepiej styropianem.
2. Do środka włóż słomę, ona nie wilgotnieje, nie zamarza, da ciepło, jakiego Twój psiak potrzebuje.
3. Buda nie może stać na ziemi, musi mieć IZOLACJĘ OD PODŁOŻA - może to być paleta lub zwykłe cegły.
4. Zimą wieje do środka, dlatego pamiętaj o wiatrołapie, może to być kawałek koca, wykładziny. Powieś go w wejściu do budy, a psiak będzie bezpieczny.
5. STAŁY dostęp do wody.
6. Karma! Nie dawaj resztek z obiadu, psiaki mają inny układ pokarmowy od naszego. Zimą posiłek ma być ciepły, nigdy gorący!
7. Latem buda nie może cały czas stać na słońcu, nagrzewa się i w środku jest bardzo wysoka temperatura. Buda musi być w miejscu zacienionym i pies musi mieć też takie miejsce poza budą. Chroń go przed upałem!


Jesteśmy przeciwne trzymaniu psów na uwięzi, jeśli nie masz ogrodzenia, warto pomyśleć o większym kojcu dla pieska. Czy Ty chciałbyś spędzić całe życie przywiązany metalowym łańcuchem do budy? Jaki jest tego cel?
Przemyśl!
Jeśli jednak psiak jest jeszcze na łańcuchu to PAMIĘTAJ:

1. Obroża nie może być metalowa, taka przymarza, wbija się w szyję, rani. Zmień na skórzaną a najlepiej parcianą.
2. Pies zgodnie z Ustawą o Ochronie Zwierząt nie może być trzymany na uwięzi dłużej niż 12 godzin. Dlatego pozwól mu się wybiegać lub zabierz na spacer na smyczy. Ruch zimą ogrzewa.
3. Łańcuch nie może być cięższy od psa, nie może się plątać i NIE MOŻE być krótszy niż 3 METRY! Pozwól psu się ruszać swobodnie!

Art.9. Ustawy o Ochronie Zwierząt:
"1. Kto utrzymuje zwierzę domowe, ma obowiązek zapewnić mu pomieszczenie chroniące je przed zimnem, upałami i opadami atmosferycznymi, z dostępem do światła dziennego, umożliwiające swobodną zmianę pozycji ciała, odpowiednią karmę i stały dostęp do wody.
2. Zabrania się trzymania zwierząt domowych na uwięzi w sposób stały dłużej niż 12 godzin w ciągu doby lub powodujący u nich uszkodzenie ciała lub cierpienie oraz niezapewniający możliwości niezbędnego ruchu. Długość uwięzi nie może być krótsza niż 3 m".

 

NIE ŁAM PRAWA - SZANUJ SWOJE ZWIERZĘ, KTÓRE NIE JEST RZECZĄ


Kochani Chatolubisie! Uruchomiliśmy kolejną formę pomocy dla naszych futrzaków - Was to nic nie kosztuje, a dla nas jest ogromnym wsparciem. Kliknij w poniższy baner zooplus.pl i pomagaj nam pomagać. Za każde Wasze zamówienie przez baner sklep wypłaci nam %, który zostanie przeznaczony na karmę, leczenie i życie naszych podopiecznych. Dziękujemy!

 

 

Psy 200x300

Pomagają nam:

activ centrum

 

Polub nas na FB